گونه‌ها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند تا جایی که خیلی‌ها حاضرند زیر تیغ جراحی بروند تا با هزینه‌های زیاد گونه‌های خود را برجسته کنند اما از طرف دیگر به راحتی می‌توان با گریم و آرایش حالت گونه‌ها را تغییر داد و آنها را به شکل دلخواه درآورد.

برترین مجله اینترنتی ایران
مجله سیب سبز: گونه‌ها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند تا جایی که خیلی‌ها حاضرند زیر تیغ جراحی بروند تا با هزینه‌های زیاد گونه‌های خود را برجسته کنند اما از طرف دیگر به راحتی می‌توان با گریم و آرایش حالت گونه‌ها را تغییر داد و آنها را به شکل دلخواه درآورد؛ البته همین گریم چندان کار ساده‌ای نیست و خیلی از خانم‌ها هیچ آشنایی خاصی با آن ندارند و گمان می‌‌کنند رژگونه زدن صرفا رنگی کردن گونه‌هاست بدون اینکه هیچ جهت خاصی داشته‌ باشد. ما می‌خواهیم در اینجا به شما رژگونه زدن حرفه‌ای را بیاموزیم و بگوییم این کار به ظاهر ساده چقدر ریزه‌کاری دارد.

اين مراحل را به ترتيب اجرا كنيد

1. با یک کرم‌پودر مات شروع کنید

گونه‌هايتان را بدون جراحي برجسته كنيد - تصویر 2

قبل از هر کاری باید رنگ پوست صورت را یکنواخت کنید و برای این کار توصیه می‌کنیم سراغ کرم‌‌پودرهای مات و هم‌رنگ پوست تان بروید تا هم رژگونه مدت بیشتری روی پوست بماند و هم ظاهر طبیعی‌تری داشته‌ باشید.


2. گریم كردن را با برنزه کننده شروع کنید

گونه‌هايتان را بدون جراحي برجسته كنيد - تصویر 3

اگر می‌خواهید کمی حرفه‌ای عمل کنید پیشنهاد می‌کنیم از پودر برنزه‌کننده استفاده کنید. به وسیله یک برس بزرگ و پف‌دار به شکل علامت 3انگلیسی  گوشه‌های‌ صورت را تیره کنید یعنی باید گوشه پیشانی، گوشه گونه‌ها و فک را برنزه‌کننده بزنید و درنهایت روی تیرگی‌ها را کمی رژگونه بزنید، فقط کمی که رنگ‌های روی صورت حالتی طبیعی پیدا کند.


3. به نوع پوست خود توجه کنید

در انتخاب رژگونه باید به نوع پوست خود هم توجه کنید مثلا اگر پوست چرب دارید رژگونه‌های پودری روی پوست شما دوام بیشتری دارند؛ اگر پوست خشک دارید یا به دلیل بالا رفتن سن چروک‌هایی روی پوست‌تان پدید آمده‌ است، توصیه می‌کنیم سراغ رژگونه‌های کرمی بروید که براق‌تر هستند و جلای بیشتری به پوست شما می‌دهند، اما کسانی که پوست طبیعی دارند، می‌توانند با خیال راحت هر نوع رژگونه‌ای که دوست دارند، انتخاب کنند.


4. وسایل کار را به دقت انتخاب کنید

گونه‌هايتان را بدون جراحي برجسته كنيد - تصویر 4

برای رژگونه‌های پودری سراغ برس‌های بزرگی بروید که به‌تدریج سر آنها باریک می‌شود چرا که این نوع برس‌ها رنگ را دقیقا همان گونه پخش می‌کنند که شما می‌خواهید. اما برای رژگونه‌های کرمی توصیه می‌کنیم از نوک انگشت‌تان  یا اسفنج سه‌گوش استفاده کنید.


5. لبخند بزنید و شروع كنيد

گونه‌هايتان را بدون جراحي برجسته كنيد - تصویر 5

شما باید کار را با سیب‌های روی گونه شروع کنید یعنی قسمتی از گونه‌ها که وقتی لبخند می‌زنید بیشتر از همه برجسته می‌شود؛ بعد رنگ رژگونه را به خط رویش موها پخش کنید تا رنگ روی پوست طبیعی و یکنواخت شود. برای پخش رژگونه، روی استخوان گونه، از حرکت‌های نیمه هلالی فرچه روی استخوان گونه استفاده کنید. فراموش نکنید که شما نباید رژگونه را تا نزدیکی پره‌های بینی پخش کنید. برای آرایش روز از مقدار بسیار کمی رژگونه استفاده کنید چون چربی روی پوست شما رنگ را به خود گرفته و آن را شدیدتر نشان می‌دهد.


6. تیره کردن را فراموش نکنید

گونه‌هايتان را بدون جراحي برجسته كنيد - تصویر 6

شما می‌توانید با سایه‌های روشن و تیره اشکالات صورت را بپوشانید و ظاهر بهتري پیدا کنید. استفاده از این سایه‌های روشن و تیره کاملا بستگی به شکل صورت شما دارد مثلا اگر صورتي مربعی شکل دارید باید گوشه‌هاي صورت را ملایم کرد بنابراين براي گردتر نشان دادن آن، رژگونه یا برنزه کننده را روی خطوط فک بزنید یا اگر صورتی کشیده دارید برای کوتاه‌تر جلوه دادن آن باید قسمت شقیقه‌ها کمی تیره‌تر باشد. اگر هم صورتی گرد و تپل دارید، می‌توانید برای لاغر نشان دادن صورت تنها روی استخوان گونه را کمی رژگونه بزنید.


7. رنگ مناسب را انتخاب کنید

رنگ صورتی یا صورتی خیلی پررنگ برای پوست‌های رنگ پریده بسیار مناسب است چراکه پوست را گرم‌تر نشان می‌دهد، رنگ رز یا رنگ‌‌های نارنجی برای پوست‌های گندمگون مناسب است چرا که به آنها جلوه خاصی می‌بخشد و رنگ‌های قرمز تیره یا جگری هم برای پوست‌های سبزه بیشتر توصیه می‌شود چون بهتر خود را روی پوست نشان می‌دهد و چهره‌تان را بانمک‌‌تر می‌کند.


8. رژگونه را ماندگار کنید

گونه‌هايتان را بدون جراحي برجسته كنيد - تصویر 7

شما می‌توانید با استفاده از یک پودر مات کاری کنید که رژگونه روی صورت‌تان دوام بیشتری پیدا کند و ظاهر صورت هم طبیعی‌تر شود، کافی است همانند شکل سراسر صورت را با یک پودر بسیار سبک بپوشانید، با این کار رژگونه شما در تمام طول روز پاک نمی‌شود.


9. فوت کوزه‌گری برای مهمانی‌ها

گونه‌هايتان را بدون جراحي برجسته كنيد - تصویر 8

اگر به مهمانی خاصی دعوت هستيد می‌توانید با یک کار ساده چهره‌تان را متفاوت با هر شب کنید. کافی است با سایه  کمی روشن‌تر از رژگونه و رنگ پوست خودتان بالای استخوان گونه را روشن کنید، یعنی باید از زیر چشم تا بالای استخوان گونه کمی روشن شود. این کار کمی نور را جذب خود می‌کند و کاري می‌کند که در عکس‌ها زیباتر جلوه کنید.


10. با رژلب کار را تمام کنید

رژگونه و رژلب شما نباید کاملا یک‌رنگ باشند اما باید رنگ‌های آنها از خانواده‌های یکسانی باشد تا چهره زیباتر و شیک‌تر به نظر برسد.


11. برس را پر نکنید

این نکته بسیار حائز اهمیت است که هنگام استفاده از رژگونه برس را خیلی پر نکنید زیرا در این صورت گونه خیلی پررنگ و رژگونه روی آن خط‌دار نشان داده می‌شود. برای جلوگیری از این مورد قبل از کشیدن برس روی گونه اضافه آن را پوف کنید رژگونه را به سمت بالا بگیرید و آن را به سمت بالا بکشید، (درست در ابتدای استخوان گونه) و خوب آن را روی پوست پخش کنید. اگر گمان کردید که رژگونه‌تان را زیاد زده‌اید می‌توانید روی آن مقداری پودر شفاف‌کننده بزنید تا کمرنگ‌تر شود. هنگامی که آرایش‌تان تمام شده و به طور کامل روی پوست‌تان خوابیده کنترل کنید که به اندازه کافی رژگونه داشته باشید و اگر نیاز بود مقدار آن را زیاد کنید.


12. همه باید اين نكته‌ها را بدانند

1-خط استخوان گونه کاملا با دست‌تان از کنار گوش، قابل تشخیص است.

2-می‌توانید برای بهتر آرایش کردن گونه‌ها هنگام رژگونه زدن لبخند بزنید تا گونه‌هاي‌تان مشخص شود.

3- هرقدر رژگونه براق‌تر باشد گونه‌ها بیشتر نمایان می‌شود.

4-خط زیر گونه‌ها را با پد یا پنکيک ایجاد کنید تا این مرز به وجود آمده گونه شما را بهتر و برجسته‌تر نشان بدهد.

5-سعی کنید از رنگ‌های تند برای رژگونه استفاده نکنید تا چهره ملیح‌تر و زیباتر به‌نظر بیاید.

6-و يك نكته تكراري اما مهم اینکه رنگ رژگونه و رژ بهتر است در یک طیف رنگی انتخاب شوند.

گونه‌هايتان را بدون جراحي برجسته كنيد - Bartarinha.IR | برترین ها

http://www.bartarinha.ir/fa/news/80448/گونه‌هايتان-را-بدون-جراحي-برجسته-كنيد

7 دسامبر 2013 ... گونه‌هايتان را بدون جراحي برجسته كنيد جراحی گونه،برجستگی گونه،آموزش آرایش، گریم گونه.

گونه‌هايتان را بدون جراحي برجسته كنيد - آکا - آموزش آرایش

http://ravanpezshk.akairan.com/khanevadeh/arayesh1/201482734813.html

گونه‌هايتان را بدون جراحي برجسته كنيد جراحی گونه,برجستگی گونه,آموزش آرایش, گریم گونه.

با حرکت دادن صورت گونه هایتان را برجسته کنید

http://www.hidoctor.ir/15672_با-حرکت-دادن-صورت-گونه-هایتان-را-برجسته.html/

12 فوریه 2014 ... همانطوریکه می دانیم با چربی بدن گونه برجسته می شود البته این روشی است که پزشکان با جراحی انجام می دهند اکنون بدون جراحی با آموزش حرکات گونه ...

چگونه گونه های برجسته و صورتی تپل داشته باشیم؟ | مرجع سلامت و ...

http://parsivenus.com/?q=چگونه-گونه-های-برجسته-و-صورتی-تپل-داشته-باشیم؟

21 ژوئن 2014 ... ... تکنیکها و روشهای طبیعی استفاده کنید تا گونه هایتان تپل تر شده و صورتتان ... در این تمرین، شما باید حس کنید که ماهیچه های گونه و دهان کشیده می شوند. .... با یک متخصص جراحی پلاستیک حرفه ای در باره روند انتقال چربی از یک ... در نتیجه گونه ها بدون اینکه واقعا چاقتر شده باشند، پر و برجسته به نظر می رسند.

‫Shaily beauty center | فیس‌بوک‬

https://fa-ir.facebook.com/shailybeautycenter

گونه هایتان را بدون جراحی برجسته و زیبا کنید ---- گونه ها تاثیر زیادی در زیبایی چهره دارند تا جایی که خیلی ها حاضرند زیر تیغ جراحی بروند تا با هزینه های زیاد گونه  ...

چگونه کم آرایش کنیم ولی زیبا به نظر برسیم؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/attire/face-attire/makeup3-looking-pretty.html

اگر همیشه بیش از اندازه آرایش کنید معمولا بدون آرایش زشت بنظر می رسید. .... گونه هایتان را اینگونه برجسته کنید . ... جراحی بینی,جراحی زیبایی,عمل زیبایی.

چگونه میتوانیم گونه هایی سفت و برجسته داشته باشیم! - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_18219.html

چگونه میتوانیم گونه هایی سفت و برجسته داشته باشیم! ... ورزش‌های زیر را به‌طور مرتب انجام دهید تا گونه‌هایی برجسته و سفت داشته باشید و به این ترتیب، چهره شما جوان و شاداب باقی بماند. ... 3- با لب‌های بسته، لبخند آرامی بزنید و بعد سعی کنید گونه‌ها را به سمت داخل دهان و دندان‌ها بکشید. .... عکسهای مشهورترین سوپر مدل‌ های زن بدون آرایش.

رازهای گریم از زبان معروف‌ترین آرایشگران دنیا - پارسینه

http://www.parsine.com/fa/news/169729/رازهای-گریم-از-زبان-معروف‌ترین-آرایشگران-دنیا

29 نوامبر 2013 ... بدون شک می‌خواهید گونه‌های‌تان را برجسته کنید، برای شروع کار با استفاده ... همه به دنبال کوچک کردن بینی‌شان هستند حالا بعضی با جراحی و بعضی ...

اگر خواهان گونه‌هایی برجسته، بینی باریک تر و یا پیشانی کوچکتر ...

http://www.niksalehi.com/zibaee/archives/017266.php

28 ژوئن 2014 ... اگر پوستتان روشن است از پودری استفاده کنید که دو درجه تیره تر از رنگ طبیعی ... مطمئنم حالا تفاوت بین یک صورت زیبا و یک آرایش بدون ملاحظه را به خوبی درک خواهید کرد! ... جراحی کوچک کردن سینه و شکم درزنان و مردان + تصاویر ...

همه چیز درباره برجسته کردن گونه ها..... - انجمن های پیچک

http://forums.pichak.net/thread16069.html

نتایج پژوهش های دانشمندان نشان می دهد، چانه و گونه های برجسته یکی از ... اما تصور نکنید تزریق چربی کاملا بدون عارضه است چربی در طول 3 ماه پس از ... برای کاهش درد در هنگام جراحی از بی حسی موضعی استفاده می شود .... اگر تمایل به برجسته کردن گونه هایتان دارید، بهتر است به جای ژل، پروتزهای گونه را انتخاب کنید که ...

آرایش غلیظ ممنوع!

http://www.shahrekhabar.com/medical/1412169420629109

1 ا کتبر 2014 ... شما باید از رژگونه مات استفاده کنید که بدون درخشندگی باشد. ... اگر پایین صورت‌تان با پیشانی پهنایی یکسان داشته باشد و گونه‌های‌تان برجسته باشد، شما صورت گردی دارید و ... درمان لاغری موضعی ، جدیدترین روش بدون جراحی.

پايگاه اطلاع رسانی سلامت ايرانيان : يک تزريق و صد دريغ!

http://www.salamatiran.com/NSite/FullStory/?Id=44927&type=2

19 آوريل 2011 ... ... و وسوسه شدم که براي برجسته شدن گونه‌هايم تزريق ژل را تجربه کنم. ... شايد باورتان نشود اگر بگويم گونه‌هايم اينقدر ورم کرده و سفت شده ... واکنش بدنم تقصير خودم نبود اما من پوست صاف و بدون لکه و عيبي داشتم و فقط براي زيبايي دنبال تزريق ژل رفتم. ... به متخصصان پوست يا جراحان پلاستيک مراجعه کنيد.