چگونه با بیگودی موهای خود را فر کنیم؟

چگونه با بیگودی موهای خود را فر کنیم؟ - تصویر 1

1 - مرحله نخست تهیه کردن بیگودی های فر، بسته به نوع فر ریز یا درشت یا متوسط است؛ بطوری که هم می توانید این بیگودی ها را از بیرون تهیه یا با هزینه کمتری در منزل تهیه کنید، به این ترتیب که کاغذهایی به ابعاد ۹ در ۹ یکدست و هم اندازه بسته به حجم مو به تعداد ۳۰ تا ۵۰ عدد درست کرده (می توانید از کاغذهای یادداشت مربع شکل استفاده کنید) و آنها را لوله ای شکل کنید که مثل بیگودی های ریز در خواهد آمد و البته سایز بیگودی های شما به سلیقه خودتان مربوط می شود که دوست دارید فر ریز داشته باشید یا درشت یا متوسط.

2 - پس از حمام که آب موها کشیده شده و موها نمدار هستند، آنها را به دو طرف سر شانه کرده و از جلو با لایه های خیلی کم کار خود را شروع کنید، کمی تافت یا مواد نگهدارنده به موها بزنید، آنها را به دور بیگودی ها بپیچید و دو طرف کاغذهای لوله ای را خم کنید تا موها باز نشوند و حتی در صورت باز شدن می توانید از گیره های سیاه مو برای ثابت نگه داشتن آنها استفاده کنید.

3 - اگر موهای خودتان کمی حالت دارند و به راحتی به هر فرمی که می خواهید در می آیند، استفاده از مواد حالت دهنده توصیه نمی شود و تنها نم داشتن موها کافی است.

4 - برای فرهای درشت تر کاغذهای لوله ای را بازتر بپیچید و قطر لوله ها را بیشتر بگیرید.

5 - برای باز کردن موها کاغذهای لوله ای را از سمت پایین گرفته و به طور عمودی به پایین بکشید تا منگوله ای و لوله ایی باز شود نه اینکه به طور افقی به سر بچسبد زیرا در این صورت اصلا فر زیبایی در نخواهد آمد.

6 - بعد از آنکه موها را به ترتیب از جلو به سمت پشت سر به آرامی باز کردید، می توانید با انگشتان تان آنها را از هم جدا کرده و فر را طبیعی تر نشان دهید و در این هنگام برای براق شدن موها از کمی روغن زیتون استفاده کنید.

این نکات را به خاطر بسپارید:

1 - بعد از شستن موهای خود حتما از نرم کننده استفاده کنید.

2 - از شانه با دندانه های ریز اصلا استفاده نکنید.

3 - بیشتر از برس سیمی استفاده کنید ( برای استفاده روزانه )

4 - از شانه های دندانه درشت استفاده کنید.

5 - هنگـام سشـوار کشـیدن حتمــا از برس های گرد چوبی استفاده کنید.

6 - سعی کنید موها را با فر بودنشان زیبا جلوه بدهید و دائم آنها را چه باسشوار یا هر وسیله دیگری صاف نکنید.

7 - موهایتان را هر یک ماه یک بار نیم سانت کوتاه کنید.

8 - موهایتان را به شیوه خرد کوتاه نکنید زیرا مدل دادن به آنها سخت می شود. همچنین این مدل ها زیاد با موهای فر همخوانی ندارد.

9 - از رنگ مو و مش کمتر استفاده کنید؛ زیرا مش موجب وز شدن مو می شود و شما را به درد سر می اندازد.

گردآوری: مجله اینترنتی زیگیل

منبع: پارس ناز

چگونه با بیگودی موهای خود را فر کنیم؟ - تصویر 2
تگ ها : فر کردن مو با بیگودی ، آموزش فر کردن مو ، فر کردن ، بیگودی ، فر کردن مو ، آموزش فر کردن مو با بیگودی ،

فر کردن مو با روش های مختلف - آکا - آموزش آرایش - خانواده و روانشناسی

http://ravanpezshk.akairan.com/khanevadeh/arayesh1/20133142029.html

وقتی همه بیگودی‌ ها سرجای خود قرار گرفتند، هر بیگودی با محلول فر آغشته می‌ گردد. .... زیر موها یک بیگودی باز کنید ٬ اگر مو حالت فر گرفته بود بقیه را باز می کنیم ...

چگونه با بیگودی موهایمان را فر کنیم؟ - آکا - آموزش آرایش

http://ravanpezshk.akairan.com/khanevadeh/arayesh1/201442814567.html

2 - پس از حمام که آب موها کشیده شده و موها نمدار هستند، آنها را به دو طرف سر شانه کرده و از جلو با لایه‌های خیلی کم کار خود را شروع کنید، کمی تافت یا مواد نگهدارنده به موها ...

آموزش فرکردن مو درخانه و انواع فر+تصاویر-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/lifestyle/ldetails.php?articleid=21870&parentid=53&catid=155

23 جولای 2014 ... می‌توان خانم‌ها را به دوسته تقسیم کرد؛ یک دسته خانم‌هایی که موهای فر دارند و دسته دیگر خانم‌هایی که ... برخی لوله‌‌های بیگودی الكتریكی دارای محفظه پلاستیكی مخصوص آب هستند. ... بخار، اندكی رطوبت به مو اضافه می‌‌كند كه با گردش خود، به مدل دادن موقتی مو كمك می‌‌كند. .... چگونه ملایم و کم آرایش کنیم ولی زیبا به نظر برسیم؟

آرایش مو با سشوار و بابليس - بیتوته

http://www.beytoote.com/attire/hair/benefit-iron-valid.html

چگونه مژه هایمان را پرپشت و مشکی کنیم؟ موهای ... امروزه بيگودي ‌هاي الكتريكي، رايج‌ ترين وسيله فر کردن مو هستند. بابليس ... سپس دوباره کار خود را تکرار کنيد.

چگونه با آب لیمو موهای خود را هایلایت کنیم؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/attire/hair-attire/highlight2-hair-lemon.html

چگونه با آب لیمو موهای خود را هایلایت کنیم برای روشن کردن مو, ایجاد هایلایت هایی بر روی مو,هایلایت ... موهای فر,بیگودی جادویی · با کمترین هزینه موهــای خود را فــر کنید.

طرفداران موی فر بخوانند و بدانند - لیدیز - مجله فرهنگی و سبک زندگی

http://www.ladieez.com/beauty/8-curlyhair

در یکی از آنها باید بعد از زدن مواد و پیچیدن بیگودی، زیر سشوار ساعت‌ها ... برای این که موهایتان مدت بیشتری فر بماند باید از کشیدن موهایتان خود داری کنید. ... با توجه به سوال شما مطلبی تحت عنوان " چگونه از موی فر مراقبت کنیم" امروز در سایت گذاشته  ...

چگونه از موی فر مراقبت کنیم؟ - لیدیز - مجله فرهنگی و سبک زندگی

http://www.ladieez.com/beauty/274-1390-06-20-11-26-06

مو برای فر شدن، ساختار گوگردی خود را از دست می دهد و بعد از اینکه شکل بیگودی هایی که به موپیچیده شده است را گرفت، با زدن ماده تثبیت کننده، گوگردها به شکل ...

موهای فر را چگونه آرایش کنیم؟ - صبحانه آنلاین | Sobhanehonline.com

http://sobhanehonline.com/fa/news/33114/موهای-فر-را-چگونه-آرایش-کنیم

20 آگوست 2014 ... با این راه او بهتر می تواند ببیند که چقدر از فر موهای شما را کوتاه کرده و آنها را از جای درست برش دهد. ... شاید این بیگودی فر موی شما را بیشتر کند اما به شما کمک می کند آن ... اما موهای بلند بخاطر سنگینی بیشتر فر موهای خود را می اندازد.