امروزه افراد زيادي به دنبال شاداب كردن پوستشان هستند كه ما شما را در ايجا با راهكارهايي در اين خصوص آشنا مي كنيم. تعداد کمي از افراد به اين موضوع توجه مي کنند اما شما با استفاده از روش هاي مختلف مي توانيد از ايجاد آکنه و جوش ها در پوست بدنتان جلوگيري کنيد. براي آگاهي از پاکيزگي پوست بدن روش هاي زير را به دقت اجرا کنيد.

امروزه افراد زيادي به دنبال شاداب كردن پوستشان هستند كه ما شما را در ايجا با راهكارهايي در اين خصوص آشنا مي كنيم.
 تعداد کمي از افراد به اين موضوع توجه مي کنند اما شما با استفاده از روش هاي مختلف مي توانيد از ايجاد آکنه و جوش ها در پوست بدنتان جلوگيري کنيد. براي آگاهي از پاکيزگي پوست بدن روش هاي زير را به دقت اجرا کنيد.


1.غذاي مورد علاقه تان را بخوريد

برخي از افراد معتقدند مصرف غذاهاي چرب و شکلات، باعث ايجاد جوش مي شوند. آکنه زماني به وجود مي آيد که منافذ پوست به وسيله چربي بسته شوند. در اين هنگام باکتري هاي عادي باعث عفونت مي شوند. اگر مطمئن هستيد که مصرف غذاهاي چرب و شکلات منافذ پوستتان را مسدود مي کنند از آنها دوري کنيد اما در شرايط عادي لزومي ندارد به خاطر سلامت پوستتان از خوردن غذاي مورد علاقه تان دوري کنيد.

2.آب بخوريد

نوشيدن مقدار زيادي آب در طول روز پوست بدنتان را سالم و شاداب نگه مي دارد. همچنين مصرف غذاي سالم، ميوه و سبزي تازه نيز ويتامين هاي A و E را که براي سلامت پوست ضروري اند، تامين مي کند. سبزيجات برگ سبز مانند کلم بروکلي سرشار از ويتامين E هستند. ميوه ها و سبزيجات رنگارنگي مانند کلم، طالبي، هلو و فلفل نيز سرشار از ويتامين A هستند.

3.آرايش غليظ، ممنوع!

از لوازم آرايش چرب دوري کنيد. اين گونه از لوازم آرايش منافذ پوست را مي بندند. لوازم آرايشي که با استفاده از موادمعدني تهيه شده اند خيلي کمتر از لوازم آرايش چرب منافذ پوست را مسدود مي کنند.

4.استفاده از لوازم آرايش بدون چربي

اگر مرتب آرايش مي کنيد از لوازم آرايش بدون چربي استفاده کنيد. قبل از استفاده از لوازم آرايش صورتتان را با آب سرد شستشو کنيد. فراموش نکنيد پيش از خواب نيز پوستتان را از مواد آرايشي پاک کنيد.

5.حمام آفتاب ممنوع

برخي از افراد معتقدند که حمام آفتاب گرفتن پوست را تميز مي کند. اما واقعيت آن است که اشعه خورشيد خطر ابتلا به سرطان پوست، پيري زودرس و چين وچروک پوست را افزايش مي دهد. هرگز جلوي آفتاب دراز نکشيد و از داروهاي ضدآکنه استفاده نکنيد چون ترکيب اين داروها و نور خورشيد بسيار مضر است.

6.استفاده از کرم هاي ضدآفتاب بدون روغن

از ضدآفتاب هايي استفاده کنيد که ميزان محافظتشان در برابر نور خورشيد (SPF) 15 يا بيشتر باشد. هنگام خريد اين نوع کرم ها دقت کنيد بدون روغن باشند تا از مسدودشدن منافذ پوست جلوگيري کنيد. کرم ضدآفتاب را هر 2 ساعت يک بار به پوستتان بزنيد.

7.عدم استفاده از مواد چرب کننده و حالت دهنده مو

اگر به موهايتان ژل مي زنيد و آن را به سمت صورتتان شانه مي کنيد، بدانيد که اين مواد منافذ پوستتان را مي بندند. موهايتان را هميشه تميز نگه داريد و از شامپوهاي بدون روغن استفاده کنيد. اگر موهايتان چرب است و هر روز سرتان را مي شوييد از اسپري براي حالت دادن به موهايتان استفاده نکنيد.

8.استفاده از صابون هاي بدون روغن

صابون هاي بدون روغن نمي توانند منافذ پوست را مسدود کنند و باعث ايجاد آکنه و جوش هاي سر سفيد و سياه شوند. صابون هايي انتخاب کنيد که روي جعبه شان کلمه «بدون چربي» قيد شده باشد تا از مسدودشدن منافذ پوست جلوگيري کند. با استفاده از اين صابون، دست ها، لباس ها و... را که با پوستتان در تماس هستند و مي توانند محرک باشند را بشوييد.

9.استفاده از کرم ها بر اساس توضيحات سازنده

حتما بر اساس دستورالعمل نوشته شده روي بسته بندي ها از پماد و کرم ها استفاده کنيد. کرم ها را به وسيله پارچه پنبه اي يا کتان روي پوست صورت بماليد. اگر از دستتان براي اين کار استفاده کنيد به پوستتان صدمه وارد مي کنيد. دست هاي شما حاوي چربي هايي هستند که مي توانند تعداد آکنه و جوش هاي صورت را افزايش دهند. حتما پيش از آرايش کردن، صورتتان را به دقت بشوييد.

10.دوري موها از صورت

اگر موهاي تان بلند است هنگام خواب آنها را پشت سرتان ببنديد تا پوست صورتتان را تحريک نکند. سعي کنيد در طول روز نيز اين کار را انجام دهيد. به خاطر داشته باشيد مو حاوي روغن هايي است که مي تواند منافذ پوست را ببندد و باعث ايجاد آکنه، جوش هاي سر سياه و سفيد شود.

11.به صورتتان دست نزنيد

دست زدن و مالش دادن صورت مي تواند تعداد آکنه هاي صورت را افزايش دهد. هرگز دست هايتان را به صورتتان تکيه ندهيد و از صورتتان براي نگه داشتن تلفن همراه استفاده نکنيد. دست ها و تلفن همراه حاوي روغن هايي هستند که پوست صورت را تحريک مي کنند. عرق بدن نيز مي تواند باعث ايجاد آکنه شود. حتما بعد از اينکه عرق کرديد، دوش بگيريد تا پوست بدنتان تميز شود.

12.استفاده از کرم هاي مرطوب کننده فاقد چربي

پوست سالم مرطوب است. کرم مرطوب کننده فاقد چربي انتخاب کنيد و به پوست صورتتان بماليد. اين کرم کمک مي کند ايجاد آکنه و جوش به تعويق بيفتد.

13.جوش را نترکانيد

فشاردادن و ترکاندن جوش ها تنها مشکلات را افزايش مي دهند. در مقابل اين کار مقاومت کنيد. اين کار باعث مي شود عفونت ها به نقاط ديگر پوست گسترش يابند و جوش هاي جديدي ايجاد شوند.

14.استفاده مداوم و طبق دستور پزشک داروها

داروهاي ازبين برنده آکنه يک شبه همه آکنه ها را از ميان نمي برند. بيشتر درمان ها دست کم 8 هفته طول مي کشند و معمولا 6 ماه زمان نياز است تا پوست صورت شما عاري از آکنه شود. برخي اوقات پزشکتان توصيه مي کند زماني که پوست صورتتان عاري از آکنه است نيز از داروهاي ضدآکنه استفاده کنيد.اين درمان نگهدارنده الزامي است. حتما داروها را طبق دستور پزشک استفاده کنيد، در غير اين صورت عوارض فراواني پوست صورتتان را تهديد مي کند.

15.کنترل درمان آکنه توسط پزشک

هرگز با آکنه، جوش سر سياه و لک و پيس زندگي نکنيد. اگر درمان ها مفيد نبوده به پزشک متخصص پوست مراجعه کنيد تا روش هاي درماني ديگري را ارائه کند.
 

چگونه بدون دارودرمانی پوستی سالم داشته باشیم؟ - بیتوته

http://www.beytoote.com/attire/cuticle/how-skin-therapy-without-medication-have-healthy.html

چگونه بدون دارودرمانی پوستی سالم داشته باشیم؟ مجموعه: سلامت پوست ... هم چند به دلیل دارا بودن مقادیر زیادی سولفور موها را نرم و صاف نگه می‌دارد. به گفته كارشناسان ...

چگونه پوستی زبیاتر داشته باشیم - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_2822.html

چگونه پوستی زبیاتر داشته باشیم. مجموعه : بهداشت و زیبایی و ... سپس مخلوط را صاف كنید و گلاب را درون آن بریزید و در ظرفی دربسته نگهداری كنید. لك صورت با فرا ...

چگونه موهایی شفاف و زیبا داشته باشیم ؟ - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_12867.html

ا رعایت این نکات به سادگی می توانید موهایی شفاف ، براق و درخشان داشته باشید برس کشیدن ... باید سریعا به یک متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا شما را یاری دهد .

چگونه دندان های شفاف و براقی داشته باشیم؟ - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/health/2095/39825.html

آیا شما هم در آرزوی داشتن دندان های براق و شفاف به سر می برید،آیا می دانید چگونه به این آرزو برسید؟ ... چگونه دندان های شفاف و براقی داشته باشیم؟ .... جایگزین طبیعی در ليفتينگ و جوانسازی پوست،سفت شدن عضلات،گونه گذاری و افزایش حجم لب.

کلیدهای طلایی موفقیت - راهکارهای طلایی برای داشتن پوستی سالم

http://www.goldenkeys.blogfa.com/post-94.aspx

کلید 85 : 12 نکته کلیدی برای داشتن پوستی جوان و شاداب ... سری از کلیدهای طلایی موفقیت درخواهید یافت که چگونه پوستی سالم ، شفاف و بدون چروک داشته باشیم؟

جادوی خبار برای پوست | سلامت پوست | آرایش و زیبایی - پرشین فال

http://www.persianfal.com/blog228-جادوی-خبار-برای-پوست.html

17 آگوست 2011 ... برای داشتن پوستی شاداب، نرم و شفاف می توانید از دستورالعمل زیر استفاده کنید ... زیبا,پوستی شفاف با خیار,چگونه پوستی شفاف داشته باشیم,.

چگونه اول صبح صورتی زیبا و شاداب داشته باشیم؟-پرشین پرشیا

http://www.persianpersia.com/lifestyle/ldetails.php?articleid=20529&parentid=53&catid=155

18 آوريل 2014 ... چگونه اول صبح صورتی زیبا و شاداب داشته باشیم؟,عادت کنید صورت خود ... اگر شما با صورت چرب و کثیف به رختخواب بروید ،منافذ پوست شما نمی ...

چگونه با از بین بردن آکنه صورت پوستی صاف داشته باشیم | pHow.ir

http://phow.ir/32723_چگونه-از-بین-بردن-آکنه-صورت-پوست-صاف.html

16 آگوست 2014 ... با خواندن این چگونه به سرعت از شر آکنه هایتان خلاص شده و پوستی صاف و نرم خواهید داشت. پس از بین بردن آکنه صورت و داشتن پوست صاف را.

چگونه پوستی شاداب داشته باشیم - نیک صالحی

http://www.niksalehi.com/new/archives/003809.php

هموطن , يكشنبه 4 دي 1384 برای این که پوست با طراوت، شاداب، نرم و انعطاف‌پذیر باشد باید آب کافی در بدن داشته باشید. برای این که پوست با طراوت، شاداب، نرم و ...

چگونه گونه های برجسته و صورتی تپل داشته باشیم؟ | مرجع سلامت و ...

http://parsivenus.com/?q=چگونه-گونه-های-برجسته-و-صورتی-تپل-داشته-باشیم؟

21 ژوئن 2014 ... چگونه گونه های برجسته و صورتی تپل داشته باشیم؟ ... بطور طبیعی ظاهری شفاف و درخشان به پوست دهد و باعث شود گونه ها روشن تر بنظر بیایند.

چه بخوریم تا پوستی سالم داشته باشیم؟ - تبیان

http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=75350

27 سپتامبر 2008 ... چه بخوریم تا پوستی سالم داشته باشیم؟ پوست. بسیاری از افراد برای سلامتی پوست خود، هزینه های گزافی را می پردازند. ... شما با استفاده از کرم ها و لوسیون ها لایه خارجی پوست خود را شفاف و تمیز ... از پوست خود چگونه محافظت کنیم؟

دکتر دائر - چگونه پوستی بهاری داشته باشیم

http://www.drdaer.com/index.aspx?siteid=138&pageid=2637

پوست حساس شفاف و لطیف بوده، خطوطی در آن وجود داشته و مویرگ هائی ظریف در آن مشاهده می شود و در اثر تماس با مواد حساسیت زای هوا، عطر و ادکلن و مواد آرایشی سرخ و ...

در تابستان چگونه پوستی درخشان داشته باشیم - مجله پزشکی دکتر سلام

http://www.hidoctor.ir/4121_در-تابستان-چگونه-پوستی-درخشان-داشته-با.html/

23 ژوئن 2013 ... در تابستان باید بیشتر از فصلهایدیگر از پوست مراقبت کنیم چون هوا گرم است و بسیاری از اب بدن از طریق عرق و گرما کاهش میابد پوست دچار کم ...

چگونه قیافه جوان و شاداب داشته باشیم؟ - پارسی طب

http://fa.parsiteb.com/news.php?nid=15393

آیا آرزو دارید یک پوست صاف، شفاف، بدون لک و جوش و نرم داشته باشید؟ شما می توانید ظاهر جوان خود را با مراقبت ها و تمرینات مناسب حفظ کنید. این کار با یک رژیم  ...

چگونه پوست سفیدی داشته باشیم؟ + مطلب مفید - پرشین وی

http://www.persianv.com/ziba/264057.php

18 ا کتبر 2014 ... همه خانم ها دلشان می خواهد پوستی شفاف و درخشان داشته باشند و روز به روز جوانتر شوند! آرزوی خوبی است که می توانید خیلی وقت ها به سادگی به آن ...

چگونه پوست صاف و بدون جوش داشته باشیم؟

http://soali.ir/1393/03/چگونه-پوست-صاف-و-بدون-جوش-داشته-باشیم؟/

28 مه 2014 ... چگونه پوست صاف و بدون جوش داشته باشیم؟ صافی پوست و ازبین بردن جوش صورت بسیار مهم است. برخی ازافراد از پوست بسیار مراقبت میکنند و ...