این نکته که ستارگان هالیوودی هرگز از بالا رفتن سن و از دست دادن طراوت پوست خود ترسی ندارند؛ سوال برانگیز است. بسیاری از مردم خواهان دانستن راز پوست زیبای آنها هستند.

این نکته که ستارگان هالیوودی هرگز از بالا رفتن سن و از دست دادن طراوت پوست خود ترسی ندارند؛ سوال برانگیز است. بسیاری از مردم خواهان دانستن راز پوست زیبای آنها هستند. ما در اینجا پاسخ این سئوال را فراهم کرده ایم  و یکی ازاین رازها را با شما در میان می‌گذاریم... با هم می خوانیم: بوتاکس چیست؟ بوتاکس نام اختصاری سم بوتولینیوم است. این سم قوی از یک نوع باکتری با نام کلوستیریدیوم بوتولینیوم ترشح می‌شود. تزریق مقدار کمی از این ماده به طور مستقیم در ماهیچه، فعالیت ماهیچه را کم کرده و خطوطی را که در نتیجه پرکاری آن روی صورت به وجود می‌آید، از بین می‌برد. درنتیجه صورت جوان‌تر، صاف‌تر و شاداب‌تر به نظر می‌رسد. بوتاکس در سال 1895 کشف شد و برای اولین بار در سال 1980 در علم پزشکی هنگام آزمایش تاثیرات آن بر رفع گرفتگی عضلات گردن مورد استفاده گرفت.  

چه نوع چروک‌ها‌یی توسط بوتاکس برطرف میشود؟ چروکهای صورت به دودسته تقسیم میشوند:

چروك‌های استاتیك :که در حالت استراحت پوست، بر روی آن مشاهده می‌شوند. این چروك‌ها عمدتاً معلول عوامل مضر و آسیب‌رسان خارجی نظیر آفتاب هستند و در نتیجه تغییر بافت اصلی پوست ایجاد می‌شوند. به همین دلیل به درمان با تركیبات اسیدهای میوه و AHA، روش لایه‌برداری شیمیایی، میکرودرم ابریژن و لیزردرمانی برای نوسازی پوست به‌ خوبی پاسخ می‌دهند.

 چروك‌های دینامیك : که در نتیجه فعالیت زیاد عضلانی در ناحیه صورت پدیدار می‌شوند و عمدتاً ناشی از عادت‌های غلط و عوامل آسیب‌رسان داخلی هستند. این چروك‌ها معمولاً در یك‌سوم فوقانی صورت مشاهده می‌شوند. چروك‌های شعاعی اطراف چشم‌ها موسوم به چروك‌های پاكلاغی یا پنجه‌كلاغی، چروك‌های افقی پیشانی و چروك‌های اخم ناحیه میانی صورت از این نوع هستند. چروك‌های دینامیك معمولاً از چروك‌های استاتیك عمیق‌ترند و به‌خوبی به درمان با تزریق ماده بوتولینوم پاسخ می‌دهند.

استفاده از ماده بوتولینوم، روشی انتخابی و مطمئن برای كاهش چروك‌های دینامیك دور چشم، چروك‌های افقی پیشانی و چروك‌های اخم صورت است.  بوتاکس چگونه عمل می‌کند؟ وقتی فردی به دلیل ناراحت بودن از به وجود آمدن چین و چروک و خطوط روی صورتش به پزشک مراجعه می‌کند، برحسب وضعیت پوستش، درمان‌های متفاوتی از جمله بوتاکس به او پیشنهاد می‌شود. این نوع درمان در کلینیک‌ها و مراکز پزشکی انجام می‌شود. مقدار کمی از بوتاکس توسط سوزن ظریف به داخل عضلات زیر چروک تزریق میشود، این باعث غیر فعال شدن عضله تولید کننده چین میشود و نتیجتاً چروک فعال محو میشود. برای همین بوتاکس برای برطرف کردن چین اخم (بین دو ابرو)،خطوط پیشانی و خطوط دور چشم بسیار عالی عمل میکند.

 آیا تزریق بوتاکس درد دارد؟  با استفاده از بیحسی موضعی یا کمپرس یخ به مدت چند دقیقه محل تزریق تقریبا بیحس میشود بنابراین بیمار موقع تزریق فقط سوزش مختصری احساس میکند. بعد از تزریق هم با گذاشتن کمپرس یخ درد بیمار کاهش میابد. همچنین برای اثر بخشی بیشتر آن به بیمار توصیه می گردد تا با عضلات صورت بازی کند (اخم کند و باز کند ولی هرگزمحل را ماساژ ندهد )

 آیا تزریق بوتاکس عوارض دارد؟ بوتاکس روشی كم‌عارضه است و عوارض مطرح‌شده برای آن نادر، جزئی و گذرا هستند. از عارضه‌های بی‌اهمیت و گذرای بعد از تزریق می‌توان به قرمزی محل تزریق، ورم موضع، خون مردگی به خصوص در نواحی دور چشم، درد محل تزریق، سردردی كه ممكن است تا 3 ساعت طول بكشد، تهوع مختصر، ضعف عمومی و خارش اشاره كرد. بعضی عوارض احتمالی دیررس كه اهمیت بیشتری دارند نظیر دوبینی، افتادگی پلك و ابرو نیز مطرح هستند. البته این احتمال وجود دارد که بوتاکس به اشتباه به ماهیچه‌های کناری تزریق شود یا حتی در اثر تزریق عمیق روی آنها تاثیر بگذارد. تزریق بوتاکس به ماهیچه بالا برنده

 

پلک موجب افتادگی کامل یا بخشی از پلک به مدت شش تا هشت هفته می‌شود. از جمله تاثیرات ثانویه تزریق بوتاکس می‌توان به خشکی موقتی چشم، اشک، تورم پلک، خطای دید، التهاب قرنیه، هماتوم یا تراوش و تجمع موضعی خون که به زودی منعقد می‌شود، دردهای موقتی و سوزش خفیف اشاره کرد. توجه داشته باشید كه در صورت بروز ورم شدید در ناحیه تزریق ماده، خونمردگی وسیع و نیز مشاهده افتادگی در پلك و ابرو باید پزشك را از آنها مطلع كرد. هم اکنون بوتاکس در آمریکا روشی است که بیشترین استفاده از آن برای زیبا‌سازی صورت می شود. و هنرپیشه های هالیودی بیشترین مصرف کنندگان این ماده می‌باشند.

چند بار باید تزریق را تکرار کرد؟  تزریق بوتاکس روش سریع و موثر برای رفع چروک است. مدت تزریق بوتاکس بین 20 - 10 دقیقه است. شروع اثر بوتاکس بین7 ـ 4 روز است. مزیت دیگر این روش برگشت سریع به سر کار است. اثرات تزریق بوتاکس بسته به تعداد تزریق قبلی بین 6 - 4 ماه طول میکشد. تزریق دوم معمولاً 3 تا 4 ماه بعد از نوبت اول و تزریق سوم 12 ماه بعد از اولین تزریق، با هدف دوام حالت فلجی عضلات صورت و صاف ماندن پوست و ایجاد عادت اجتناب از حالات تولیدكننده چروك، انجام می‌شود. پس از چند نوبت تزریق به فرد آموزش داده می‌شود تا در صورت مشاهده برگشت انقباضات و چروك‌های قبلی، برای تزریق مجدد مراجعه نماید.

چه کسی کاندید مناسب برای تزریق بوتاکس است؟  هر کسی که خواهان این است که چهره جوان‌تر و کم چروک‌تری داشته باشد کاندید مناسبی برای تزریق است.

 در چه کسانی نباید تزریق بوتاکس انجام شود؟ زنان باردار، زنان شیرده، كودكان زیر دوازده سال، افرادی كه از تزریق ماده انتظارات غیرواقعی دارند، بیمارانی كه ثبات روانی ندارند، افراد با سابقه حساسیت نسبت به هركدام از اجزای دارو، افراد با سابقه بیماری‌های عصبی ‌ـ ‌عضلانی مانند میاستنی‌گراو و ام‌اس، كسانی كه تحت درمان با داروهای آنتی‌بیوتیكی نظیر جنتامایسین قرار دارند و نیز مصرف‌كنندگان گروهی از داروهای قلبی نمی توانند ازاین ماده استفاده کنند. 

رازهای آرایشی - زیبایی

http://makeup24.ir/category/رازهای-آرایشی-1012

آخرین مطالب و نوشته ها در موضوع رازهای آرایشی. ... رازهای زیبایی و لطافت پوست صورت · رازهای رفع کردن جوش های سر سیاه · راز طراوت هالیودی ها · زیبایی در میانسالی  ...

بوتاکس; راز زیبایی هالیوودیها - بیتوته

http://www.beytoote.com/attire/face-attire/secret-beauty-s-hollywood.html

تکنیک های ساده آرایشی مخصوص عروس ها ... بوتاکس; راز زیبایی هالیوودیها ... این نکته که ستارگان هالیوودی هرگز از بالا رفتن سن و از دست دادن طراوت پوست خود ترسی ...

بهترین و با ارزشترین بازیگران هالیوود معرفی شدند (عکس) - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_detail_26096.html

بهترین و با ارزشترین بازیگران هالیوود معرفی شدند (عکس) ... رابرت داونی جی آر برای دومی سال متمادی به عنوان باارزشترین بازیگر هالیوود ..... راز طراوت هالیودی ها.

تصاویر خنده دار و جالب از شکار لحظه ها - پارس ناز

http://www.parsnaz.ir/news_detail_21365.html

تصاویر خنده دار و جالب از شکار لحظه ها ،این عکس ها از سایت های مختلف خارجی جمع آوری شده است برای کاربران گرامی سایت پارس ناز شاد باشید. ... راز طراوت هالیودی ها.

زیبا ترین و خوش اندام ترین زنان بازیگر هالیوود +عکس - ایران ناز

http://www.irannaz.com/news_detail_18378.html

به گزارش ایران ناز بهتر است با این مادران هالیوودی که هنوز اندام و جوانی خود را حفظ ... پکیج عظیم 28 مجموعه طلایی ویژه خانم ها .... مدونا : او 52 ساله است اما طراوت و جوانی اش را هنوز هم حفظ کرده است تمرینات سخت ورزشی یکی از رازهای تناسب اندام وی است.

پلینگ یا پاکسازی پوست در منزل - سیمرغ

http://www.seemorgh.com/lifestyle/2156/17825.html

4- زدن ماسک خیار وگلاب: برای طراوت و شادابی وشفافیت پوست ،یک عدد خیار با پوست را ریز رنده کرده ،یک قاشق مربا خوری گلاب به آن اضافه کرده ... رپورتاژ ویژه2- زیر متن همه صفحات-اکنون ردیف کردن و سفید شدن دندان ها ... زیباترین رژ لب های پاییزی به پیشنهاد ستارگان هالیوودی .... آموزشگاه زیبایی راز هنر، آرایش دائم( pigmentation).

عشق گمشده تقدیم به عزیز زندگیم پی ام

http://www.pmjanabasi.blogfa.com/

بگو چقدر به انتظار بشینم که زمان از من عبور کند و ستاره ها شاهد خاموش شدن تک تک فانوس هایم باشند؟ ... راز عشق در احترام متقابل است. ... برای اینکه عشق همواره با طراوت بماند فباید به آن .... عکسهای از زیبــــاترین بازیگر زن هالیود در حال سکــ...◦• ○

خبرهای جذاب - پرداد

http://www.pardad.ir/_خبرهای-جذاب_69.aspx

13 مارس 2011 ... استخدام های روز تهران و استان ها - چهارشنبه 7 آبان 93. :: استخدام در معتبرترین ... معجزه جوانه گندم برای شادابی و طراوت پوست ... راز زیبایی سوپر استار معروف سینما +عکس. 1393/07/ .... ستاره زیبای هالیوود و عکس بدون آرایش +عکس.

اضافه کردن وبلاگ به ليست وبلاگ‌های به روز شده

http://update.1bn.eu/add_weblog.php

جدیدترین عکس ها و کلیپ · نكته هاي زندگي ... راز گل سرخ · نوشته های یک گیک .... عكسهاي بازيگران هاليوود · نازنین · سميرم اسدي ..... به رنگ طراوت · afsoon · گوش

باران تنهایی

http://www.safabarani66.blogfa.com/

دخترك آهسته با طراوت با عشق مي دود در ساحل رو مي كند. به دريا با عشق و ... بدان آواره زيبايي چشمان تو در كولاك سختي ها تا ابد هستم .... بيرون فتاده بود يكباره راز ما

‫مرکزپوست، مو و زیبایی دکتر شاهرکنی | Facebook‬

https://www.facebook.com/DrShahrokni

‎ترکیبات پُرکننده : تزریق ژل که با پرکردن شیارها باعث پرشدن چروک ها مثل پركردن. ‎ضمن عذرخواهی از غیبت ..... بوتاکس; راز زیبایی هالیوودیها این روش یکی از ...

فروشگاه اینترنتی سی دی پرشین - پک 90 مجموعه منحصربفرد

http://www.cdpersian.com/home/product.php?id=2365

بزرگترین مجموعه ها را با قیمت بسیار پایین تر عرضه کرده ایم! میخواهیم شما ... 7- مجموعه تصاویر بازیگران هالیوود: شامل هزاران عکس با کیفیت برای دوستداران. 8- آموزش ... تمام رمز و رازهای زندگی او از گذشته تا حال را بشناسید. .... 90- آموزش ایروبیک با فریبا بیاچه: اگر دوست دارید همیشه سالم و با طراوت باشید ، پس از الان شروع کنید.

چگونه می توان پستان های زیبایی داشت - تکناز

http://www.taknaz.ir/news_detail_16507.html

ساختار اصلی پستان ها بافت چربی و همینطور بافت کشی متشکل از رشته های الاستیک می باشد. هر پستان از ۲۰-۱۵ ... چگونه به حفظ زیبایی و طراوت سینه ها بپردازیم؟

عشق مرده ...Love

http://www.eshgh-morde.blogfa.com/

كرفت تا اينكه بالاخره نوبت به من رسيد و با تمامِ نگراني ها و افكارِ پريشانِ خود به سوي زمين. روانه شدم. ... هاي دروني شان را طراوت مي بخشيد و زندگي را در آنها تازه مي كرد.

سه نسل: 3Nasl.com

http://www.3nasl.com/

تصاوير/ داعشي ها از اين سردار ايراني مي ترسند. این عملیات شامگاه جمعه دوم آبا‌ن‌ماه 1393 با نام «عاشورا» و بدون کمک نیروهای غربی موسوم به «ائتلاف ضد داعش» آغاز شد  ...

دن ، هميشه سبز و پر نشاط باشيد**...**زندگي بهانه ايست براي شاد بو

http://wvw.blogfa.com/

و دعا به راحتی به عالم بالا میره و به استجابت میرسه اگه با قوانین خیر هماهنگ باشه... راز شمع اینه... برای همین در محراب ها و مکان های مقدس برای دعا کردن شمع روشن میکنن و.