اغلب زمانی از جدول استفاده می کنید که قصد طراحی بروشور یا نمودار را دارید. در هرحال کشیدن یک جدول در Illustrator می تواند کار بسیار ملال آور و خسته کننده ای باشد چون هیچ ابزار مناسبی برای این کار وجود ندارد. من برای حل از این مسئله چند راه حل به شما نشان می دهم و نیز نظریات موافق و مخالفی را که در مورد آنها وجود دارد را نیز ذکر می کنم.
 

روش 1. روش قدیمی

روش سنتی و قدیمی این است که، ابتدا به صورت دستی یک چارچوب یا قاب و تعدادی خط رسم کنیم و پس از آن متن خود را درون آنها قرار دهیم. ردیف کردن و چیدن متون در جدول طوریکه همه آنها کاملا در یک راست قرار بگیرند بسیار وقت گیر و زمان بر است زیرا شما مجبورید تمام فاصله ها را با توجه به آنچه احساستان به شما می گوید تنظیم کنید.


روش 2. استفاده از Area Type Options

راه دیگر این است که ابتدا یک text field یا کادر متن بکشید و سپس به مسیر Type>Area Type Options بروید. شما می توانید در اینجا سطرها و ستونهای جدول را تنظیم کنید. مقدار مورد نظر را در اولین سلول جدول وارد کنید، سپس کلید Tab را مکررا فشار دهید تا زمانی که تعداد سلول های مورد نظرتان را بدست آورده باشید. این روش از text flow یا سرریز شدن متن استفاده می کند، بنابراین بعد از وارد کردن همه اطلاعات به جدول، متن شما به سلول بعدی جدول سرریز می شود.


روش 3. استفاده از برنامه Microsoft Word

شما می توانید جدول را کپی و آن را در illustrator قرار دهید یا paste کنید. خطوط جدول تبدیل به fill می شوند و متن نیز قابل ویرایش باقی می ماند. این هم راه سریع و آسان برای کشیدن جدول های ساده.


روش 4. استفاده از برنامه Indesign

بهترین راه برای کشیدن جدول و import کردن آن به illustrator، استفاده از برنامه indesign است. فقط کافی است جدول را از indesign کپی کرده و آن را در illustrator قرار دهید یا paste کنید. خطوط، رنگ و متن جدول هنوز قابلیت ویرایش دارند. شما می توانید در indesign کنترل همه جانبه ای روی پر کردن بلوک های اطلاعات، فونت ستون ها و حتی ساخت فیلدهای پس زمینه ی رنگی داشته باشید.

دانلود آموزش ادوبی ایلوستریتور سی سی - Peachpit Adobe Illustrator CC

http://persiangfx.com/fa/tutorials/illustrator/illustrator-video/peachpit-adobe-illustrator-cc-learn-by-video/

7 ا کتبر 2014 ... عملکرد نسخه ی جدید این نرم افزار بسیار سریع تر از نسخه های قبلی است و ... [325]; : : ۱۰ نکته در طراحی محل کار برای افزایش خلاقیت و بهره‌ وری کارکنان [154] ... در این شماره از ماهنامه کلیه مطالب منتشر شده بر روی سایت در مهر ماه سال 1393 جمع ... ادوبی ایلوستریتور (Adobe Illustrator) یکی دیگر از مصولات شرکت مشهور ...

PersianGFX - پرتال تخصصی دانلود، آموزش گرافیک و مالتی مدیا ...

http://persiangfx.com/

همیشه برای استفاده از فتوشاپ و خلق یک اثر گرافیکی قوی، دانش این نرم افزار و تجربه کاری کافی نیست! ... تمامی پلاگین های شرکت Akvis (شامل 17 پلاگین)