نرم افزار Illustrator یکی از ابزارهای جالب و کاربردی برای ایجاد پروژه ها و طرح های گرافیکی مانند کارت ویزیت ها است. امروز در این پست ، آموزش طراحی یک کارت ویزیت ساده و سرگرم کننده از طریق برنامه ایلوستریتور قرار گرفته است که آشنایی شما با انواع ابزارها و تکنیک های طراحی در این نرم افزار را بهبود می بخشد. این کارت ویزیت دو طرفه با استفاده از دو رنگ آبی و سفید طراحی شده است.

مرحله 1 - کشیدن خطوط مدادی برای عکس

یک تصویر یا عکس با بهترین حالت و لبخند از خود انداخته و آن را در برنامه Illustrator باز کنید . برای قفل کردن تصویر و برای راحت تر کار کردن با عکس کلیدهای (CTRL+2 ) را بزنید.

Business Cards 1

Business Cards 1

در گام بعدی ، ابزار Pencil tool را با زدن کلید (T) انتخاب کرده و دوبار روی ابزار کلیک کنید و گزینه Fidelity را روی 1px و گزینه Smoothness را روی 12px قرار بدید. مطمئن شوید که گزینه Fill new pencil strokes غیرفعال باشد. این ابزار به شما کمک می کند تا با حرکت ماوس در یک مسیر درست خطوط کشیده شوند. سپس دور سر و بدن را با همین ابزار بکشید.

Business Cards 2

Business Cards 2

شما می توانید با فعال یا غیرفعال کردن گزینه های Edit selected paths ، مسیرهایی را که می خواهید بدون شروع دوباره بکشید را راحت تر می کند. کافیست چند بار با این ابزار کار کنید تا کارکرد آن معلوم شود.

Business Cards 3

Business Cards 3

بعد از آن مانند تصویر ، خطوط داخل صورت را با همان ابزار Pencil tool برجسته کرده و بکشید.

Business Cards 4

Business Cards 4

برای کشیدن مناطقی که مو وجود دارد ، می توان با انتخاب رنگ ها در نوار بالایی ایلاستریتور ، گزینه های رنگی و افکتی را انتخاب و محل های مویی را با آنها پر رنگ کرد. البته توجه کنید که گزینه های ابزار Pencil tool فعال یا غیرفعال باشند.

Business Cards 5

Business Cards 5

در مرحله بعدی ، جزییات بیشتری از مناطق گردن و بدن و لباس ها را با ابزار مداد و قلم بکشید.

Business Cards 6

Business Cards 6

سپس برای پر کردن موهای سر و اضافه کردن نقاط نقطه ای در صورت ، می توانید با دستکاری کردن اندازه گزینه stroke در نوار بالای برنامه ، اندازه قلم را تعیین و خطوط مشخص شده را بکشید.

Business Cards 7

Business Cards 7

در گام آخر با ابزار Selection Tool همه خطوط را با هم انتخاب کنید و در یک فایل و سند جدید که با کلیدهای ( ctrl+n ) ساخته اید ، انتقال بدید.

Business Cards 8

Business Cards 8

مرحله 2 - ساخت کارت ویزیت

در این مرحله ، یک سند و فایل جدید با زدن کلیدهای ( ctrl+n ) و با تنظیمات و اندازه های 88x55mm میلیمتر ایجاد کنید . البته این اندازه برای چاپگرهای مختلف و سایر شرکت های چاپ کارت ویزیت ممکن است متفاوت باشد که می توانید اندازه مورد نظر خودتان را بدهید. چون کارت ویزیت ما دو طرفه است ، پس گزینه Artboards را روی 2 و تنظیم رنگ را روی CMYK قرار بدید.

Business Cards 9

Business Cards 9

ابتدا با زدن کلیدهای ( ctrl+r ) خط کش را فعال کنید و سپس با Mouse روی خط کش بروید و یک خط از خط کش به پایین بکشید تا خطوط آبی راهنما برای کادرها مانند تصویر تشکیل شود. سپس با استفاده از ابزار Rectangle Tool دور یکی از کادرها را یک مستطیل بکشید و بعد ابزار Selection Tool را با زدن دکمه (V) انتخاب کنید و دوبار روی آیکون مربوطه کلیک و در کادر باز شده ، تنظیمات را مانند تصویر انجام دهید.

Business Cards 10

Business Cards 10

برای ایجاد افکت مستطیل در بالا، برای کادر دیگرتان باید کلید ( alt+mouse ) را نگه دارید و از مستطیل ایجاد شده قبلی یک کپی تهیه و در کادر دیگرتان انتقال دهید.

Business Cards 11

Business Cards 11

با استفاده از ابزار Line Tool یا زدن کلید (\) و انتخاب رنگ مشکی ، یک خط کوچک در وسط کادر بکشید و سپس با نگه داشتن کلید Alt یک کپی از آن تهیه و با Mouse آن را 90 درجه بچرخانید و روی خط قبلی بیندازید. و با ابزار Move هر دو خط را انتخاب و در پالت Swatches بکشید و انتقال دهید. و بعد دو خط کشیده شده را با کلید Delet پاک کنید.

Business Cards 12

Business Cards 12

خوب یک مستطیل سفید در دور کادر کارت ویزیت با رنگ مشکی بکشید و سپس الگوی دو خطی که در پالت Swatch انتقال دادید را ، درون کادر کارت ویزیت بیاورید و از آن کپی هایی را تهیه کرده و پشت سر هم قرار دهید تا یک شبکه منسجم تشکیل شود.

Business Cards 13

Business Cards 13

مرحله 3- ساخت روی کارت ویزیت

در اینجا ، لازم است که کاراکتر و شخصیت طراحی شده را به رنگ فیروزه ای Cyan تغییر دهید و بعد از آن ، کاراکتر را با ابزار Move انتخاب کرده و درون کادر مربوطه و روی شبکه های چهارخانه کوچکی که ساخته اید، انتقال بدید.

Business Cards 14

Business Cards 14

سپس کاراکتر را به سمت چپ در داخل خطوط معین شده انتقال بدید . شاید تصویر کمی از کادر بزرگتر باشد که زیاد مهم نیست و فقط سر و بدن باید در داخل کادر نهایی قرار بگیرد.

Business Cards 15

Business Cards 15

بعد از آن ، با استفاده از ابزار Rectangel Tool یا با زدن کلید ( M )یک کادر مستطیل شکل و با رنگ فیروزه ای بکشید و آن را در سمت راست کادر قرار بدید. سپس با کمک ابزار Type Tool یا زدن کلید ( T ) نام یا یک اسم را در کادر مستطیل شکلی که ایجاد کردید، تایپ کنید.البته ابتدا رنگ نوشته را به سفید تغییر بدید.

Business Cards 16

Business Cards 16

سپس می توانید با همان ابزار تایپ ، جزییات بیشتری با همان رنگ فیروزه ای در کارت ویزیت خود بنویسید.

Business Cards 17

Business Cards 17

سپس تمام عناصر ایجاد شده در روی کارت ویزیت را با ابزار Move انتخاب کرده و با نگه داشتن کلید Alt ، آنها را به کادر بعدی کارت ویزیت انتقال بدید و آنها را با هم تراز کنید.

Business Cards 18

Business Cards 18

مرحله 4 - ساخت پشت کارت ویزیت

در این مرحله ، پس زمینه سفید را به فیروزه ای تغییر دهید و سپس از همان پالت Swatches خط های شبکه ای را به درون کادر فیروزه ای بکشید و رنگ فیروزه ای 30% Cyan را به خط ها بدهید و از خط های انتقال داده شده ، کپی های پشت سرهم تهیه کنید تا باز تشکیل یک شبکه را بدهند.

Business Cards 19

Business Cards 19

بعد از رنگ کردن پشت کارت ویزیت ، با ابزار Rectangel Tool یک کادر سفید سراسری مانند تصویر در وسط کارت ویزیت ایجاد کنید. سپس در وسط کادر سفید یک متن خوش آمدگویی را با ابزار تایپ و رنگ فیروزه ای، بنویسید.

Business Cards 20

Business Cards 20

مرحله 5 - تکمیل کارت ویزیت

خوب در اینجا ، طراحی کارت ویزیت کامل شده است و فقط باید فایل و سورس کارت ویزیت را آماده برای چاپ کنیم.

Business Cards 21

Business Cards 21

Business Cards 22

Business Cards 22

در این مرحله ، کلید ( A ) را بزنید تا ابزار Selection Tool انتخاب شود و بعد کلیدهای ( Shift+O) را بزنید و بعد از آن به منوی ” File > Save As ” بروید و پسوند Adobe PDF را انتخاب کنید. بعد از آنتخاب یک صفحه باز می شود که در آن گزینه Marks and Bleeds را بزنید و تنظیمات برای چاپ را مانند تصویر انجام دهید که البته ممکن است این تنظیمات برای هر چاپگری متفاوت باشد.

Business Cards 23

Business Cards 23

سپس ، فایل ذخیره شده را در نرم افزار Adobe Acrobat باز کنید و دیگر می توانید یک به یک کارت ویزت و پشت و روی آن را چاپ کنید.

Business Cards 24

Business Cards 24

Business Cards 25

Business Cards 25

آخر :

Business Cards

Business Cards-Final

آموزش ساخت طرح گرافیکی در فتوشاپ - Photoshop Graphic Tutorials

http://faragraphic.com/category/آموزش-فتوشاپ-2/آموزش-ساخت-طرح-گرافیکی-در-فتوشاپ/

در این آموزش ها فرا خواهید گرفت که چگونه های طرح های گرافیکی زیبا در نرم افزار ... آموزش فتوشاپ ساخت طرح تصویر تکه تکه شده آموزشی بسیار آسان و کاربردی که ... در آموزش فتوشاپ ساخت کارت ویزیت بسیار ساده و کاربردی قصد دارم شما را با طراحی  ...

آبی گرافیک | دانلود آموزش ،طراحی ،گرافیک و عکس

http://www.abipic.com/

گرافيک,آموزش فتوشاپ,آموزش طراحی و گرافیک,دانلود وکتور, دانلود ابزار ... مشاهده ی پروژه های آموزشی به صورت مالتی مدیا در محیطی با طراحی زیبا و کاربری آسان .... ایلاستریتور (Illustrator) است که امکان طراحی تصاویر کارتونی، وکتور، لوگو و …

PersianGFX - illustrator

http://persiangfx.com/tag/illustrator

عناوین ماهنامه گرافیک نو شماره 47:- سرمقاله- ایجاد یک تایپوگرافی زیبا- خلق یک ... رتوش برای طراحان و عکاسان- ایجاد پارگی پوست در فتوشاپ- معرفی اکشن- ۹ گام آسان [...] ... آموزش طراحی وکتور پرتره در illustrator | حجم: 226 مگابایت | زمان: 1 ساعت و 24 ... دانلود آموزش رازهای طراحی لوگو از دیجیتال تتور - Digital Tutors The Secrets to ...

دانلود نرم افزار طراحی کارت ویزیت تمام فارسی - BusinessCards MX ...

http://persiangfx.com/fa/software/graphic-design/businesscards-mx/

7 ا کتبر 2014 ... طراحی و چاپ کارت ویزیت حرفه ای - یکی از مهمترین ابزار تبلیغات و ... والپیپر های زیبا به همراه تقویم تمامی ماه های سال 1393 ... نرم افزار BusinessCards MX یکی از قدرتمند ترین نرم افزار های موجود جهت طراحی سریع و آسان کارت ویزیت می باشد این نرم ... دوره آموزشی Illustrator CC Essential Training + فایل های تمرین

بانك كارت ويزيت ايراني و خارجي : فروشگاه اینترنتی فروش

http://forosh.biz/cd3877_15223_بانك-كارت-ويزيت-ايراني-و-خارجي.html

انواع کارت ویزیت برای نرم افزارهای Photoshop, Illustrator, Corel به همراه آموزش مالتی مدیا ! عرضه شده در 2 DVD اورجینال و پکیجی شکیل و زیبا. - عالی برای تمام ...

دانلود PhotoInstrument 7.1 Build 720 نرم افزار روتوش چهره کم حجم

http://www.graphiran.com/15293-دانلود-photoinstrument-6-2-build-620-نرم-افزار-روتوش-چهره-کم-حج/

1230 طرح کارت ویزیت PSD لایه باز محصول GraphicRiver ○ بیش از .... مشاهده ی پروژه های آموزشی به صورت مالتی مدیا در محیطی فارسی و کاربری آسان ○ بیش ۱۶ ...

آموزش طراحی آرم و لوگو - چاپ تجسم نگار

http://reklamco.com/amuzesh_arm.asp

در این آموزش با هم یاد می‌گیریم که چگونه بوسیله برنامه Adobe Illustrator و کمی ذوق می‌توان آرم های بسیار زیبا طراحی کرد .در واقع شما برای طراحی به کمی آموزش و یاد ...

فروشگاه کارت ویزیت | فروشگاه

http://1tvmarket.ir/post/فروشگاه-کارت-ویزیت/

18 مه 2014 ... طراحی آنلاین کارت ویزیت وکتور آموزش طراحی آموزش فتوشاپ وکتور فروشگاه سایت راه ... مجموعه آماده طرح کارت ویزیت آسان کارت کارآمد فقط در دقیقه Ready ... مجموعه وکتور کارت ویزیت مشکی و بسیار زیبا با نام Black Business .... مجموعه بی نظیر چند صد کارت ویزیت وکتور آماده ویرایش EPS ویژه نرم افزار Illustrator.

How to Create That Last-Minute Holiday e-Card in Photoshop ...

http://design.tutsplus.com/tutorials/how-to-create-that-last-minute-holiday-e-card-in-photoshop--psd-58

Dec 21, 2007 ... ... Game Development, Computer Skills, Crafts & DIY, Business ... Design & Illustration ... What we are going to do is really easy and can be very useful. ... to create a beautiful Christmas wallpaper or even an e-card to send to ...

آموزش فتوشاپ ساخت پوستر زیبا و مدرن با اشکال سه بعدی

http://www.ideagfx.com/آموزش-فتوشاپ-ساخت-پوستر-زیبا-و-مدرن/

در این آموزش قصد داریم با استفاده از یک تصویر استوک و چند المان سه بعدی + براش ، پوستری زیبا و مدرن طراحی کنیم ! با ما همراه ... 4 : اشکال 2D این بخش بسیار سریع و آسان است ، آبجکت های زیر رو دانلود کنید : ... دانلود طرح آماده کارت ویزیت شخصی ساده و شیک; PSD_Hand_Drawn_Icons_X150 ... ایلستریتور / Adobe illustrator.

دانلود Business Card Designer Plus v10.2.0.0 - نرم افزار طراحی کارت وی

http://p30download.com/fa/entry/961/

شركت Belltech Systems نرم افزار قدرتمندی تحت عنوان Business Card Designer را دارا می باشد كه این ابزار به شما امكان طراحی و خلق كارت های تجاری مختلف و بسیار زیبایی را در حداقل زمان ممكن و با ... طراحی سریع و آسان نرم افزار كه در محیط نرم افزار ابزارهای مورد نیاز كار را آماده و در .... Illustrator® CS6 (با قابلیت تایپ مستقیم فارسی)

پی سی دانلود: نرم افزار، فیلم، بازی، کتاب، آموزش و برنامه موبایل

http://p30download.com/

دانلود رایگان نرم افزار، فیلم، موزیک، کتاب، آموزش، بازی و برنامه موبایل؛ همه و همه در پی سی ... دانلود Foxit PhantomPDF Business v7.0.5.1021 - نرم افزار مدیریت، ساخت و ..... نرم افزار حرفه ای SystemCare یک نرم افزار با کارایی آسان، هوشمند و قدرتمند می ... خود در محیطی ۳ بعدی و بسیار زیبا با آن ها مبارزه نمایید و آنها را شکست دهید.

دانلود فونت های فارسی: سری B (برنا رایانه)

http://p30download.com/fa/entry/30676/

15 مارس 2011 ... شما کاربران گرامی شاهد 120 فونت های فارسی با فرمت TTF هستید. طراحان وب سایت و گرافیست های خلاق می توانند از این مجموعه زیبا فونت در طراحی ...

Create a Molten Chocolate Business Card in Photoshop ...

http://ibrandstudio.com/tutorials/create-a-molten-chocolate-business-card-in-photoshop

Aug 17, 2010 ... We'll design up a single sided business card that features molten of delicious chocolate ... Program : Adobe Photoshop CS2; Difficulty : Easy; Estimated Completion .... 45 Best Photoshop & Illustrator Business Card Design Tutorials | iDesignow says: ... سایت ایران | 20 آموزش طراحی کارت ویزیت حرفه ای says:.

آموزش جامع لاغر شدن - ماها مارکت

http://nimrooz.mahamarket.biz/

... تمام طراحان ! هزاران کارت ویزیت ایرانی و فارسی آماده برای مشاغل مختلف ! ... همراه با آموزش فارسی مالتی مدیا فرمتهای رایج InDesign, Illustrator و Photoshop و . ... صدها طرح بروشور و کاتالوگ و مجله زیبا و متنوع ! .... به همراه فیلم آموزشی تهیه چند غذای آسان.

Create a Print Ready Business Card Design in Illustrator

http://blog.spoongraphics.co.uk/tutorials/create-a-print-ready-business-card-design-in-illustrator

Illustrator has fantastic tools available for creating small print designs such as business cards. Follow this walkthrough on how to create a fun business card design complete with illustrated .... beautiful idea for create personal business card.