کابوس انتخاب 23 بازیکن نهایی را می‌بینم - در پایان همکاری‌ام با ایران هستم

کابوس انتخاب 23 بازیکن نهایی را می‌بینم -  در پایان همکاری‌ام با ایران هستم - تصویر 1

به گزارش جوان ایرانی به نقل از مهر، کارلوس کی‌روش در خصوص شرایط اردوهای آماده‌سازی تيم ملی فوتبال ایران ضمن بیان مطلب فوق اظهار کرد: یک هفته است اردوی ما در اتریش به پایان رسیده. اگر بخواهيم از ابتدا آغاز کنيم و با محاسبه اردوی آفریقای جنوبی، چهار روز اردو در تهران و یک هفته ابتدایی برنامه اردوی ما در اتریش، بخش اول برنامه آماده‌سازی ما به پايان رسیده است. از لحاظ لجستیکی و برنامه‌ریزی همه چیز طبق برنامه ما پيش رفته و همه اتفاقات مطابق با توقعات ما رخ داده است.

آنچه که آزارمان دارد...
وی در ادامه افزود: تنها چیزی که آزارمان داد، به ما لطمه زد و برنامه‌های ما را دچار وقفه کرد، چيزی است که من نمی‌توانم در مورد آن صحبت نکنم. این واقعیتی است که بازیکنان به ما ملحق نشدند و در اردوی ابتدایی‌مان در آفریقای جنوبی حضور نداشتند. متاسفانه این واقعیت که بازیکنان تیم ملی که از باشگاه‌های سپاهان و استقلال به اردو دعوت شدند، همچنين بازیکنان تاثیرگذار ما مانند جواد نکونام و پژمان منتظری را در اختیار نداشتیم و نتوانستیم از وجود آنها برای تمرین در کنار سایر بازیکنان استفاده کنیم.

آن افراد را نمی‌توانیم فراموش کنیم!
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: این امر به برنامه‌های ما برای آماده‌سازی لطمه وارد کرد. این مطلب مهم و کسانی که مسئولیت این اتفاق برعهده آنهاست، را نمی‌توانيم فراموش کنيم. ما بايد در حال حاضر به زمان حال و آينده توجه داشته باشيم، چرا که دیگر نمی‌توانيم گذشته را تغییر دهيم و باید تلاش کنيم تا بهترين عملکردمان را انجام دهيم.

از عملکرد بازیکنانم بسیار راضی هستم
وی در ادامه بیان کرد: همه بازیکنان و کادر تيم ملی در حال تلاش هستيم تا هر آنچه در توانمان است، را برای موفقيت تيم ملی ایران انجام دهيم و بتوانيم از هر حيث مثمرثمر باشیم. اما در ابتدا بیاييم و در مورد بازیکنان صحبت کنيم. من به عنوان سرمربی تيم ملی فوتبال ایران از عملکرد بازیکنانم بسیار راضی هستم و این را برای هواداران فوتبال ایران ضمانت می‌کنم که آنها باید به بازیکنان تیم ملی و شور و اشتیاق و تعهدشان در اين اردوها، افتخار کنند.

عشق و پایبندی بازیکنان به کشورشان منحصر به فرد است
کی‌روش اضافه کرد: فضا و حال و هوای بسیار محترمانه و در عین حال با شرایط رقابتی بسیار بالا درون اردو وجود دارد. روحيه تیمی بسیار بزرگ و بالا است و من بايد اذعان کنم عشق و پایبندی که اين بازیکنان نسبت به کشورشان دارند، واقعا منحصر به فرد است.

انتخاب بازیکنان شجاع از دغدغه‌های اصلی من است
وی در ادامه در خصوص فهرست 23 نفره و نهایی تیم ملی افزود: یکی از دغدغه‌های اصلی من برای انتخاب 28 بازیکن این بود که بتوانم بازیکنان شجاعی را برای تیم ملی انتخاب کنم. کسانیکه به تيم ملی فکر می‌کنند نه به خودشان و همینطور منافع شخصی‌شان را مقدم بر منافع تيم نمی‌دانند و این شروعی قدرتمندانه برای حرکت ما به سمت موفقيت در جام جهانی است.

کابوس انتخاب 23 بازیکن از ميان این 28 بازیکن را می‌بینم
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: از همين جا باید این مساله را به همه هواداران فوتبال ايران اعلام کنم که من کابوس انتخاب 23 بازیکن از ميان این 28 بازیکن را می‌بینم و برای من این کابوس آغاز شده و بعضی از شبها اين فکر به سراغ من می‌آيد که چگونه می‌توانم 23 بازیکن را از ميان 28 بازیکن انتخاب کنم.

افرادی که دغدغه موفقیت تیم ملی را ندارند، تعهد بازیکنان را زیر سوال می‌برند
وی در ادامه افزود: از اين فرصت استفاده کرده و اعلام می کنم که برخی مواقع شاهد نقطه نظرات پوچ و بی‌پايه و اساسی هستيم که تعهد و انگیزه بازیکنان را زیر سوال می‌برد. می‌خواهم همين‌جا به همه هواداران اعلام کنم این صحبت‌ها بی‌اساس است و افرادی که تعهد و انگیزه بازیکنان را زیر سوال می‌برند، افرادی هستند که دغدغه موفقيت تیم ملی ایران را ندارند و آنها هيچگاه از موفقيت تیم ملی ايران خوشحال نمی شوند.

هواداران ذهن‌های مسموم را می‌شناسند
کی‌روش همچنین تاکید کرد: به عبارت دیگر بايد بگویم ما نیز تراوش‌های اين ذهن‌های مسموم را احساس می‌کنيم و ایمان داریم که اکثریت هواداران اين ذهن‌ها را می‌شناسند، این صحبتها برای آنها آشنا است و توجهی به آن ندارند.

کابوس انتخاب 23 بازیکن نهایی را می‌بینم -  در پایان همکاری‌ام با ایران هستم - تصویر 2

اعضای کادر تیم ملی در این مدت بسیار سخت تلاش کرده‌اند
وی در ادامه تصریح کرد: مطلب دومی که می‌خواهم به آن اشاره کنم، کادر تیم ملی است. اعضای کادر تیم ملی در این مدت بسیار سخت تلاش کرده‌اند و شبانه روز در حال تلاش و فعاليت هستند. من می‌دانم و مطمئن هستم که درخواست‌های زیادی از آنها دارم. آنها از صبح تا دیروقت درحال تلاش هستند و تمام احترام و قدردانی و تحسین را برای کادرم از گروه پزشکی تا تدارکات و اعضای کادر فنی، اجرایی و سرپرستی قایل هستم زیرا کار حضور در جام جهانی آسان نيست و همگی در حال فعالیت شبانه‌روزی هستند.

به راحتی زندگی‌هايمان را نخواهيم فروخت
سرمربی تیم ملی ایران اضافه کرد: همچنین باید بگویم از لحاظ فضای رقابتی کاملا آماده باشيم، چرا که ما با تيم‌هایی در جام جهانی روبرو خواهيم شد که سطح فوتبالشان از سطح فوتبال ما بسیار بالاتر است ولی من می‌‎خواهم بگويم به راحتی زندگی‌هايمان را نخواهيم فروخت.

قول می‌دهم زندگی و بازی را برای حریفان ایران در جام جهانی سخت و جهنم کنيم
وی در ادامه صحبت‌هایش اظهار کرد: اگر برای‌مان سخت است مقابل نيجریه، آرژانتین و بوسنی بازی کنيم، قطعا هم همينگونه خواهد بود، ولی من قول می‌دهم زندگی و بازی را برای آنها هم سخت و جهنم کنيم. در انتها می‌خواهم تکرار کنم که تمام تلاش و سرحد کوششمان را خواهيم کرد.

ماموریتمان جنگیدن است
کی‌روش یادآور شد: همانطور که قبلا هم گفته‌ام، باز هم تکرار می‌کنم اين مراحل جام جهانی برای ما مانند ماموریت غیرممکن يک، دو و سه بوده و اگر واقعا در جهان فوتبال اين توقع را داشته باشيم که ایران به دور دوم مسابقات جام جهانی صعود کند، واقع گرايانه نیست ولی ما می‌جنگيم و این را از سر خود بیرون نخواهيم کرد که برای اين هدف و ماموریتمان بجنگيم و از هيچ تلاشی فروگذار نکنيم.

دعوت از هواداران برای لذت بردن از موفقیت
وی ادامه داد: پس بیايم و اين اجازه را به خودمان بدهيم و اين آرزو را ذهنمان مرور کنیم. پيغام من به مردم فوتبال دوست ايران این است برای پيوستن به اين گروه با اين هدف والا نیاز به پرداخت هيچ هزینه‌ای نيست تا عضوی از اين گروه باشيد و بصورت رايگان می‌توانيد بیاييد و میهمان ما در اين ضیافت بزرگ باشيد و ما را در رسیدن به هدفمان یاری کنيد. ما از تک تک شما دعوت می‌کنيم تا بیایید و جزئی از اين آرزو و دورنمای بزرگ باشید و از حضو در کنار ما لذت ببرید.

با بازیکنانی که خط می‌خورند، رودرو صحبت می‌کنم
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه در پاسخ به پرسشی در خصوص نحوه اطلاع رسانی به بازیکنانی که از تيم ملی جدا می‌شوند، اذعان کرد: من در طول زندگی و برای همه تصميماتی که می‌گیرم، اين فلسفه را داشته‌ام که می‌بايست رودررو صحبت کنم. البته در اين خصوص نیز باید به اين 5 بازیکن اعلام کنيم که دقیقا علت تصميم ما چه بوده است.

تصمیمم شخصی نیست بلکه فنی است
وی افزود: باز هم تکرار می‌کنم تصمیمی که من می‌گیرم شخصی نيست بلکه يک تصميم فنی است ولی بايد اين مطلب را اعلام کنم که بازیکنان تیم ملی آنقدر با من صادق، خوب و متعهد بودند که در حال حاضر این تصميم برای من بسیار سخت و دشوار است. اگر می‌توانستم قوانين را تغيير دهم، مطمئنا تعداد بازیکنان را به 28 بازیکن افزايش می‌دادم.

سی سال تجربه بین‌المللی تيم‌های رقیب ما در جام جهانی
کی‌روش در ادامه در خصوص مسابقات جام جهانی و اینکه آیا بازیکنان به صورت کامل و در خطوط مختلف می‌دانند با چه کسانی رقابت خواهند کرد؟، گفت: بله بدون هيچ شکی اين کار را انجام داده و خواهيم داد. تنها مساله‌ای که ما نمی‌توانيم جایگزینی برای آن پيدا کنيم، سی سال تجربه بین‌المللی تيم‌های رقیب ما در جام جهانی مانند تیم ملی نیجریه و آرژانتین است که بازیکنان آنها در سطوح بالای لیگ های اروپایی بازی می‌کنند.

سه هفته برای رسیدن به اين جايگاه تلاش کردیم
وی با بیان اینکه تیم ملی ایران تنها سه هفته برای رسیدن به اين جايگاه تلاش کرده‌، تصریح کرد: مطلب دیگری که ما هيچگاه نمی‌توانيم برای آن جايگزینی پيدا کنيم، سطح فنی بالای مسابقات ليگ‌های اروپایی در مقابل ليگ ایران است.

کابوس انتخاب 23 بازیکن نهایی را می‌بینم -  در پایان همکاری‌ام با ایران هستم - تصویر 3

مربیان در آن واحد نمی‌توانند تجربه را به بازیکنان منتقل کنند
سرمربی تیم ملی ایران در ادامه یادآور شد: تنها يک چیز است که يک مربی نمی‌تواند در آن واحد به بازیکنانش منتقل کند و آن هم تجربه است. يک پدر هميشه می‌تواند همه چیز را به پسر خود آموزش دهد، بجز يک چیز و آن هم تجربه است.

اگر بتوانيم در زمین کوچک پيروز شویم، در زمين بزرگتر برنده می‌شویم
وی خاطرنشان کرد: ما بايد اين موضوع را به بازیکنان خود انتقال دهيم و آن اين است که مسابقه با تيم‌های نیجریه و آرژانتین و بوسنی در زمين 100 متری فوتبال نيست، بلکه بازی ما مقابل اين تيم‌ها درون يک زمين 12 سانتی متری است و آن هم ذهن و فکر بازیکنان تيم بوده و از گوش چپ آغاز می‌شود و به گوش راست ختم می‌شود. اگر بتوانيم در اين زمین کوچک پيروز باشيم، در آن زمين بزرگتر که زمين فوتبال است، هم پیروز خواهیم شد.

معیار من از خودگذشتگی بازیکنان بود
کی‌روش در ادامه افزود: اولین معیاری که برای انتخاب بازیکن داشتم، این بود که در کنار معیارهای فنی و فیزیکی، بازیکنانی را انتخاب کنم که از لحاظ ذهنی هم اين آمادگی را داشته باشند تا به اينجا بیایند و از خود گذشتگی داشته باشند و به خودشان فکر نکنند و به منافع تيم ملی کشورشان فکر کنند.

رسانه‌ها باید کنار تیم ملی باشند
وی در ادامه در خصوص انتظارش از رسانه‌ها برای حضور در جام جهانی افزود: این موضوع را پیشتر هم در حضور رسانه اعلام کرده‌ام و درخواست خالصانه من از مقامات و دست اندرکاران این است که ما به طور حتم می‌بایست اصحاب رسانه را در کنار تيم ملی در مسابقات جام جهانی داشته باشیم، اين بدین معناست که حضور آنها برای ما بسیار حائز اهميت است.

نزدیک کردن رسانه‌ها به تيم ملی، نزدیک کردن هواداران به تيم ملی است
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران همچنین تاکید کرد: به خاطر اينکه این رسانه‌ها هستند که حقایق تيم ملی را به تک تک هواداران فوتبال ايران و همه جهان و رسانه‌های خارجی منتقل می‌کنند. این رسانه ها هستند که در خصوص فرهنگ غنی و تاریخ بزرگ و ماندگار ايران اطلاع رسانی می‌کنند و نمای خوبی را از کشور ایران به جهانیان نشان می‌دهند. نزدیک کردن رسانه‌ها به تيم ملی، نزدیک کردن هواداران به تيم ملی است.

سفر ما به جام جهانی مانند قدم زدن در پارک بی‌دردسر نیست
وی در ادامه تصریح کرد: هواداران اين حق را دارند تا بدانند در تيم ملی تا چه اندازه همه در حال تلاش و کوشش هستند و بازیکنان تا چه اندازه تلاش می‌‎کنند و چه کاری را به همراه کادر فنی تيم ملی انجام می‌دهند. اين سفر ما به جام جهانی مانند قدم زدن در پارک و سفری بی‌دردسر و ساده نیست و ما بخشی از اين برنامه سرگرم کننده جام جهانی نیستيم، بلکه ما خود آن هستيم و اين دو با هم بسیار تفاوت دارند و این ما هستیم که درون گود هستيم و فشارها بر دوش ماست.

برنامه‌های ملی‌پوشان در اردو چگونه است
کی‌روش اضافه کرد: هواداران بايد بدانند برنامه خلاصه شده تیم ملی عبارتند است از اينکه همه صبح زود از خواب بیدار می‌شوند و پس از صرف صبحانه به سمت محل برگزاری تمرینات می‌رويم و بعد به هتل بازگذشته و ريکاوری و استراحتی کوتاه خواهيم داشت و دوباره همه آماده تمرین می‌شوند. پس از انجام آن، فیلم‌های تمرینات و مسابقات مختلف بازبینی می‌شوند و همه موانع و مشکلات و نقاط قوت را با بازیکنان در ميان می‌گذاریم و پس از آن بازیکنان استراحت می‌کنند و دوباره همين روند هر روز ادامه خواهد داشت و همه اينها با درنظر گرفتن دوری ما از خانواده و عزیزانمان است.

دلایل حضور رسانه‌ها
وی ادامه داد: ولی مهمترین مطلبی که حضور رسانه‌ها را پر رنگ‌‎تر و مهمتر می‌کند این است آنها می‌آيند و با سوال‌ها و مطرح کردن "چرا ها" راه کارها و اهداف را مشخص می‌کنند. اين رسانه‌ها هستند که مشخص می‌کنند چرا يکسری از اتفاقات افتاده است، ما در آينده بايد چه کاری را انجام دهيم و چه کارهایی باید انجام می‌داديم و همچنان باقیمانده است و اين از جمله وظایف مهم رسانه‌ها است.

برای پیشرفت فوتبال باید طرز تفکر مربیان، مدیران عامل و هیات مدیره باشگاه‌ها تغییر کند
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در ادامه بیان کرد: دلیل اینکه چرا در ایران افرادی به من علاقه ندارند، این است من طی چند سال اخیر بارها تکرار کرده‌ام که ما برای پیشرفت فوتبال ایران باید يک روند تغییر را در فوتبال‌مان ايجاد کنيم. چرا که طرز تفکر مربیان، مدیران عامل و هیات مدیره باشگاه‌ها بايد تغییر کند و اين تغییر بوجود نخواهد آمد مگر اينکه روند تفکر در سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال تغییر کند و ما بتوانيم يک طرز تفکر جدید را جاری کنيم.

کابوس انتخاب 23 بازیکن نهایی را می‌بینم -  در پایان همکاری‌ام با ایران هستم - تصویر 4

اردوها باید برای بازیکنان عادی باشد، نه بهترین اردوی عمرشان
وی همچنین اظهار کرد: تا آنجاييکه من شنيده‌ام اکثریت بازیکنانی که در کنار تیم ملی در اردوی آفریقای جنوبی و اتریش حضور داشتند، به اين موضوع اشاره کرده‌اند که این دو اردو از بهترین اردوهای دوران عمرشان بوده است. به نظر شما ایا اين صحبتها من را خوشحال می‌کند؟؛ پاسخ من منفی است. اين اردوها بايد برای آنها اردویی عادی باشد و اگر اين اردوها برای آنها جدید است، نشان دهنده ايراد در کار و اردوهای پيشين آنها است. اردوی ما نباید چیز خاصی باشد و فقط بايد يک برنامه آماده سازی عادی پيش از جام جهانی باشد.

چرا برخی افراد در تلاش هستند تا من از ایران بروم
کی‌روش در ادامه تاکید کرد: پس چرا برخی افراد در تلاش هستند تا من از ایران بروم، بخاطر اينکه دوست ندارند اين مسایل را مطرح کنم. چون رفتن به جام جهانی می‌بايست يک میراث را برای هر کشوری بر جای بگذارد و آن میراث می‌تواند برای فوتبال ایران تغییر در طرز تفکر باشد و اگر این طرز تفکر بوجود نیايد، می‌بایست تغییر را در افراد ايجاد کنيم.

آزار دهنده است می‌شنوم ایران در گذشته تسلط کاملی بر فوتبال آسیا داشته
وی اینگونه ادامه داد: واقعا برای من آزار دهنده است می‌شنوم ایران در گذشته تسلط کاملی بر فوتبال آسیا داشته است. بگذارید از زمانی که من به ایران آمده‌ام و اتفاقاتی که برای باشگاه‌های ایرانی افتاده است و نتایج کسب شده توسط آنها در ليگ قهرمانان آسیا را بررسی کنيم. حتی بدتر از نتایج بدست آمده در اين مسابقات، کیفیت بازی‌هایی بوده که توسط آنها ارائه شده ولی در انتها و در همه جای جهان اين نتايج هستند که همه چیز را بیان می‌کنند و نمايانگر اتفاقات درونی هستند.

اشتباهات مکرر گذشته، تکرار می‌شود
سرمربی تیم ملی فوتبال ایران همچنین اضافه کرد: اینطور به نظر می‌رسد که برای ما نتايج بیان کننده مسایل درونی نيستند و هيچ چيز نمی‌خواهد تغییر کند. همان مسایل اشتباهات مکرر گذشته، تکرار می‌شود و این در حالی است که کشورهای اطراف ما سال به سال در حال رشد هستند و ما همچنان در جای خود هستيم.

میراث من برای فوتبال ايران
وی در ادامه خاطرنشان کرد: البته من می‌توانم شفاف‌تر هم صحبت کنم چرا که در نزدیکی انتهای قرارداد من با ايران است و حتی اگر همکاری من با ایران سی روز کوتاه تر شود، مشکلی بوجود نخواهد آمد، ولی دقیقا به خاطر همين مسایل است که یکسری از افراد نمی‌خواهند من در ایران باشم. اگر من بارها اعلام کرده‌ام که ما نياز به استادیوم های بهتر، زمین‌های تمرینی و امکانات بهتر و سطح مربیگری بهتر داريم، اینطور به نظر می‌آيد که من در حال آزار گروهی از افراد هستم، اما باور کنيد يکنفر بايد اين صحبت‌ها را مطرح کند و این میراث من برای فوتبال ايران است.

این صحبت‌ها را به دو دلیل ساده انجام می‌دهم
کی‌روش با بیان اینکه این صحبت‌ها را به دو دلیل ساده انجام می‌دهد، افزود: دلیل اول اينکه خون فوتبال در رگ‌های هواداران فوتبال ايران جاری است و آنها مستحق بیشتر از اينها هستند و دوم بازیکنان فوتبال ایران هستند که من افتخار کار کردن کنارشان را داشته‌ام و آنها دوست دارند، پيشرفت کنند.

آقایان بايد پاسخ وجدان خود را به خاطر هدر رفتن استعدادها بدهند
وی افزود: دوست دارند بازیکنان بهتری شوند و آنها می خواهند سخت کار کنند و رشد و پیشرفت داشته باشند و این برای من بسیار غیرمنصافه و دردناک است که گاهی اوقات مطبوعات از بازیکنان انتقاد می‌کنند، چرا که اين واقعا تقصیر بازیکنان نیست و این سیستم است که به آنها اجازه بهتر بودن را نمی‌دهد. استعدادهای زیادی از بین می‌‎رود و آنها بايد پاسخ وجدان خود را به خاطر هدر رفتن اين استعدادها بدهند.

در انتهای همکاری خود با فوتبال ایران هستم، تا این افراد هستند فوتبال ایران هيچگاه تغییر نمی‌کند
سرمربی تیم ملی ایران در پایان گفت: اينها همه دغدغه‌های من است و به این خاطر که در انتهای همکاری‌ام با فوتبال ايران است، می‌خواهم نقطه نظرات دقیق من را هواداران فوتبال ايران داشته باشند ولی تا زمانی که اين گروه از افراد تاثیرگذار در حال فعالیت هستند، فوتبال ایران هيچگاه تغییر نمی‌کند.

کابوس انتخاب 23 بازیکن نهایی را می‌بینم/ در پایان همکاری‌ام با ایران ...

http://www.mehrnews.com/detail/News/2295017

20 مه 2014 ... کابوس انتخاب 23 بازیکن نهایی را می‌بینم/ در پایان همکاری‌ام با ایران هستم. سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه افرادی که تعهد و انگیزه ...

ملی‌پوشان عکس یادگاری گرفتند - مهر

http://www.mehrnews.com/news/2296411/آخرین-وضعیت-تیم-ملی-فوتبال-در-اتریش-ملی-پوشان-عکس-یادگاری-گرفتند

21 مه 2014 ... کابوس انتخاب 23 بازیکن نهایی را می‌بینم/ در پایان همکاری‌ام با ایران هستم · جواد نکونام با هواداران تیم فوتبال اوساسونا ابراز همدردی کرد · خداحافظی ...

شب‌ها کابوس می ‌بینـم - صفحه نخست

http://www.khabarsport.com/detail/20788/football/national-football-team

21 مه 2014 ... بخش اول برنامه آماده‌سازی ما به پایان رسیده است. ... من به عنوان سرمربی تیم‌ ملی فوتبال ایران از عملکرد بازیکنانم بسیار راضی هستم و این را برای هواداران فوتبال ... برای انتخاب 23 بازیکن نهایی شب‌ها کابوس می‌بینم ... پیغام من به مردم فوتبال‌دوست ایران این است که برای پیوستن به این گروه با این هدف والا، نیاز به ...

فوتبال داخلي - روزنامه گل - سرفصل

http://goaldaily.ir/GoalDaily/Article.aspx?AID=14755

21 جولای 2014 ... با خداحافظي كاپيتان پيراهن او بعد از 7 سال بر تن بازيكن ديگري مي‌رود. ... اما اگر به هر دليلي 7 را نپوشد شماره 23 را مي‌پوشد. .... و امور اجرايي بنده به‌عنوان مديرعامل حرف اول و آخر را زده و تصميم نهايي را مي‌گيرم. ... او از همان ابتدا اختيار تام در جذب بازيكنان داشت و امروز كه در خدمت شما هستم مي‌بينيد كه ما تيم‌مان را بسته‌ايم و ...

مقالات و نقد داوری فوتبال

http://www.alborz100.blogfa.com/

همکاری‌ام با برنامه نود همچنان ادامه داشت، اما چون شهرستانی بودم مورد حسادت سایر ... اما چون نود را به دقت می‌بینم بعضی از کارشناس‌هایی که در برنامه حضور دارند و یا به .... كه يك داور ايراني را براي اين مسابقه انتخاب كرديم خوشحالم و بيشتر از اين شاد هستم كه .... در دقایق پایانی بازی یکی از بازیکنان راه آهن توپی را به سمت دروازه مس سانتر می ...

کابوس انتخاب 23 بازیکن نهایی را می‌بینم/ در پایان همکاری‌ام با ایران ...

http://www.mehrnews.com/detail/News/2295017

20 مه 2014 ... کابوس انتخاب 23 بازیکن نهایی را می‌بینم/ در پایان همکاری‌ام با ایران هستم. سرمربی تیم ملی فوتبال ایران با بیان اینکه افرادی که تعهد و انگیزه ...

ملی‌پوشان عکس یادگاری گرفتند - مهر

http://www.mehrnews.com/news/2296411/آخرین-وضعیت-تیم-ملی-فوتبال-در-اتریش-ملی-پوشان-عکس-یادگاری-گرفتند

21 مه 2014 ... کابوس انتخاب 23 بازیکن نهایی را می‌بینم/ در پایان همکاری‌ام با ایران هستم · جواد نکونام با هواداران تیم فوتبال اوساسونا ابراز همدردی کرد · خداحافظی ...

شب‌ها کابوس می ‌بینـم - صفحه نخست

http://www.khabarsport.com/detail/20788/football/national-football-team

21 مه 2014 ... بخش اول برنامه آماده‌سازی ما به پایان رسیده است. ... من به عنوان سرمربی تیم‌ ملی فوتبال ایران از عملکرد بازیکنانم بسیار راضی هستم و این را برای هواداران فوتبال ... برای انتخاب 23 بازیکن نهایی شب‌ها کابوس می‌بینم ... پیغام من به مردم فوتبال‌دوست ایران این است که برای پیوستن به این گروه با این هدف والا، نیاز به ...

فوتبال داخلي - روزنامه گل - سرفصل

http://goaldaily.ir/GoalDaily/Article.aspx?AID=14755

21 جولای 2014 ... با خداحافظي كاپيتان پيراهن او بعد از 7 سال بر تن بازيكن ديگري مي‌رود. ... اما اگر به هر دليلي 7 را نپوشد شماره 23 را مي‌پوشد. .... و امور اجرايي بنده به‌عنوان مديرعامل حرف اول و آخر را زده و تصميم نهايي را مي‌گيرم. ... او از همان ابتدا اختيار تام در جذب بازيكنان داشت و امروز كه در خدمت شما هستم مي‌بينيد كه ما تيم‌مان را بسته‌ايم و ...

مقالات و نقد داوری فوتبال

http://www.alborz100.blogfa.com/

همکاری‌ام با برنامه نود همچنان ادامه داشت، اما چون شهرستانی بودم مورد حسادت سایر ... اما چون نود را به دقت می‌بینم بعضی از کارشناس‌هایی که در برنامه حضور دارند و یا به .... كه يك داور ايراني را براي اين مسابقه انتخاب كرديم خوشحالم و بيشتر از اين شاد هستم كه .... در دقایق پایانی بازی یکی از بازیکنان راه آهن توپی را به سمت دروازه مس سانتر می ...